Hakkımda

“Onur Kara, 1990 Kadıköy doğumludur. Selimiye Veteriner Sağlık Meslek Lisesi mezunudur. Usta Öğretici Pet Kuafördür. 2004 senesinden itibaren eğitim amaçlı stajlarını tamamlamış ve İstanbul’da bir çok veteriner kliniğinde teknisyen ve pet kuaförü olarak hizmet vermiştir.

2015 yılında Türkiye’de bir ilk olan Mobil Gezici Pet Kuaför aracını kurup, artan talebi karşılamak için Kadıköy / Acıbadem’de Petstylist Kedi ve Köpek Kuaförünü kurmuştur. 2017 yılında Çağdaş Kedi ve Köpek Kuaförleri Derneği yönetiminde hizmete başlamış ve ekip arkadaşlarıyla birlikte 2018 yılına kadar yapılan çalışmalar sonucunda Evcil Hayvan Kuaförlüğü meslek standardı hazırlayıp MYK ‘ya sunmuştur. 

 Günümüzde liselerde Evcil Hayvan Kuaförlüğü bölümü açılmasında katkıda bulunmuştur. 2022 yılında Usta Öğreticilik belgesini alarak resmi olarak sektörün ilk stajyerini bünyesine almış ve bu alanda öncü olmuştur. Şu anda Pet Kuaförlük Mesleki Eğitimi de vermektedir.

2023 yılında Ticaret Bakanlığı’ndan Evcil Hayvan Ürünleri ve Hizmet Sağlayacıları Esnaf ve Sanatkârlar Odası kuruluş iznini de almıştır ve bu alanda çalışmalarını sürdürmektedir.